Tipy jak pečovat o domácnost udržitelně

Udržitelnost je pro některé životní styl, ale také nutnost. Problémem je potřeba lidí dělat všechno na 100%, jinak to pro většinu ztrácí smysl. Můžeme ale postupovat pomalu, jelikož není jednoduché měnit své návyky ze dne na den, neustále se zlepšovat, učit se a čerpat inspiraci.

Nahraďte jednorázové utěrky
Drogerie nás v poslední době tlačí k jednorázovým výrobkům. Příkladem mohou být jednorázové utěrky na prach do koupelny nebo kuchyně. Přitom stačí jednou zainvestovat do správných utěrek, které vydrží a investice se vám vrátí hned při příštím nákupu. Udržitelnou volbou může být mikrohadřík od značky Vileda, který je vyroben ze 100% recyklovaného materiálu z PET lahví. Navíc je vhodná pro všechny druhy povrchů, čímž nemusíte kupovat žádné extra navíc.

Vyzkoušejte eco-friendly čistící produkty
Tento krok je základem k udržitelné čistotě. Mezi základní ekologické produkty patří jedlá soda a citron k odstranění nepříjemného zápachu, peroxid vodíku a sůl k odstranění skvrn a ocet jako víceúčelový čistící prostředek. Používání takových produktů udržuje přírodu bez toxických chemikálií a nepřispívá ke znečištění ovzduší.

Zvolte odnímatelné návleky a hlavice
Najít udržitelný produkt pro mytí podlah může být ošemetné. Při výběru musíme dbát na kvalitu, aby nám výrobek vydržel co nejdéle a nemuseli jsme jej každý rok obměňovat kvůli opotřebovanosti. Pokud nechcete s úklidem strávit mnoho času, zvolte praktický mop 1.2 Spray Max od Viledy, který má v sobě integrovanou nádržku na vodu, čímž si nemusíte za sebou táhnout vodu v extra kbelíku. Mop je vybaven oboustranným otočným mycím návlekem, který jednoduše můžete po čištění hodit do pračky. 1.2 Spray Max odstraní více než 99 % bakterií a virů, aniž byste použili zbytečné chemikálie. Pokud preferujete klasiku – set mopu s vědrem, vyzkoušejte Vileda TURBO, disponující odnímatelnou hlavicí, kterou můžete jednoduše vyprat v pračce pro co nejhygieničtější čištění. Hlavním benefitem obou produktů jsou odnímatelné návleky a hlavice, které můžete používat znovu jako nové, s minimem odpadu.

Neplýtvejte
Velmi mnoho lidí zvykne pouštět poloprázdné pračky či myčky nádobí, čímž výrazně plýtvá vodou. Proto vždy vyčkejte, až budete mít dostatečně zaplněné oba spotřebiče. Máte-li možnost nechat vysušit prádlo na čerstvém vzduchu, využijte toho a sušičku použijte až přes zimu.

Preferujte minimalismus
Čím méně věcí vlastníte, tím se vám bude i uklízet lépe a snadněji. Každá věc by měla mít své místo, ideální někde ve skříni nebo na poličce, protože neexistuje nic horšího při úklidu, než když musíte stále přesouvat věci z jedné strany na druhou.

Jedno pravidlo na konec
Méně znamená někdy víc. Aplikujte doporučené dávky zakoupených přípravků, pracích prášků a saponátů a používejte odměrku. Správné dávky zaručují nejvyšší účinnost a zároveň, nevypouštějí do odpadní vody zbytečně více chemikálií.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram