Chronické onemocnění může být způsobeno nesprávnou životosprávou, alkoholem, častým kouřením nebo genetickými předpoklady. Pokud podceníte jejich léčbu, tak se vám to může tvrdě vrátit is následky, které poznamená vaše zdraví. S léčbou vám dokážou pomoci i domácí bylinky nebo správná životospráva, která ovlivní také celkovou energii a funkci organismu.
Co byste měli vědět o olši lepkavé?
Účinné látky olše lepkavé vám mohou pomoci při mnoha onemocněních nebo častých bolestech, které jsou způsobeny fyzickou aktivitou a namáhavou prací. Tento rychle rostoucí listnatý strom dorůstá výšky kolem 30 metrů. Strom má také blahodárný přínos pro přírodu. Kořenový systém olše obohacuje půdu dusíkem. Jako výhodu můžete také vidět jeho odolnost vůči znečištěnému ovzduší a mrazům během zimy. Olše lepkavá nemá navíc žádné velké nároky na teplo.
Kdy začíná olše kvést?
Olše začíná kvést v březnu a dubnu. Samotné semeno začíná dozrávat v září až v říjnu, přičemž vylétá v únoru až březnu. Plody olše jsou v nezralém stavu šedozelené barvy a charakteristický je jejich dřevnatý a lepkavý povrch.
Účinky olše lepkavé
Pokud vás již déle trápí zdravotní problémy, tak můžete ocenit účinky olše lepkavé, která má rozsáhlé možnosti využití při různých onemocněních. Účinně pomáhá při bolestech a častých zánětech kostí, kloubů nebo osteoporóze, což nemusí být problémem jen pro starší lidi. Kromě toho působí proti různým druhům bakterií a dokáže hojit záněty střev. Tato kouzelná bylina prokrvuje také srdeční sval.
Pokud vás často trápí zdravotní onemocnění nebo máte problémy s virovými onemocněními, tak byste se měli zajímat také o domácí léčbu díky různým bylinám. Olše lepkavá dokáže být pro naše zdraví prospěšná a najde své uplatnění i při častých zánětech. Nebezpečná pro nás mohou být i chronická onemocnění, jako je například atopický ekzém. Kromě genetických předpokladů se ekzém může objevit i při špatné životosprávě nebo v prostředí, které je nebezpečné pro naše zdraví.
Na jaké prostředí byste si měli dávat pozor při vzniku atopického ekzému?
– Za vznikem atopického ekzému může také stát i pyl dřevin a trav, který u lidí často vyvolává alergie a vede k zánětlivým onemocněním.

– Nebezpečná pro vás může být také srst zvířat, zejména pokud jde o domácí zvířata, jako jsou koně nebo hlodavci.
– Pro naše zdraví může být také nebezpečné prostředí plné plísní a bakterií, které se projevují v domácím prachu. Dávejte si také pozor na roztoče, které se mohou objevovat v ložním prádle.
– Snažte se vyhýbat stresovým situacím a nevhodným kosmetickým přípravkům, které mají pochybné složení.