Plazmová svářečka aneb vyplatí se jeho pořízení?

Pokud se vaše společnost nebo přímo vy zabýváte profesionálním zpracováním elektricky vodivých kovových materiálů, pak jste určitě slyšeli o plazmové svářečce. Výhody tohoto šikovného a kompaktního přístroje jsou naprosto neoddiskutovatelné, a proto se k jeho pořízení uchyluje stále větší počet profesionálních řemeslníků a specializovaných společností. Chcete-li tedy udržet krok s konkurencí, měli byste o pořízení plazmové svářečky minimálně přemýšlet.

Mechanizované svařování

Plazmová svářečka je hojně používána velkými průmyslovými provozy, kde na chyby a prostoje není logicky žádný prostor. V takovém prostředí je nutné pracovat efektivně a bez sebemenších prodlev, což umožňují právě mechanizované plazmové systémy. Ty pracují s vynikající přesností, které lidská ruka není schopná dosáhnout. Jejich velkou nevýhodou je však vysoká pořizovací cena a také specializace, takže si tento přístroj nemůžete pořídit v běžných elektronických obchodech.

Ruční svařování

Ruční plazmový řezací stroj je pro menší zpracovatelské podniky a šikovné řemeslníky mnohem dostupnější, protože si jej můžete pořídit na webových stránkách renomovaného e-shopu. Oproti mechanizovanému dělení kovových materiálů musí technik perfektně ovládat nejenom hořák, ale také samotnou techniku plazmového řezání. Samozřejmostí je využívání vlastností plazmy, která dosahuje extrémně vysoké teploty, díky níž jsou kovy děleny velmi rychle.

Vyplatí se svářečka?

Plazmový hořák dosahuje ve správných rukou vynikajících výsledků, kdy je schopen dělit kovy o tloušťce i několika desítek milimetrů s relativně vysokou přesností. Oproti konvenčním možnostem řezání kovů pomocí úhlové brusky nebo podobného přístroje dosahuje plazmová řezačka vysoké časové i finanční úspory. Zejména u tvrdších kovů totiž rychle odchází řezací kotouče, zatímco plazma si s takovým materiálem hravě poradí.

Zabýváte-li se zpracováním kovů, pak se vám plazmová řezačka určitě vyplatí koupit. Její pořizovací cena totiž není vysoká, takže této investice nebudete litovat.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram