Několik důvodů, proč se rozhodnout pro vnější stínění

Pracujete na svém novém domě a jste zrovna ve fázi, kdy se musíte rozhodnout, který typ stínění zvolit? Nebo máte klasické vnitřní žaluzie nebo rolety a hledáte lepší způsob stínění a zároveň chcete dodat svému domu nový vzhled? Stínte tedy z vnější strany.

Venkovní rolety jsou ověřená klasika

Chcete-li pro svůj dům vnější stínění, na výběr máte také mezi roletami a žaluziemi. Kromě toho však takový druh stínění skrývá několik výhod oproti tomu vnitřnímu.

Pojďme nejprve k léty oblíbeným venkovním roletám. Takové stínění je funkční a přitom jednoduché. Ptáte se, jestli se hodí k vašemu domu? Můžete si vybrat z velkého množství barev a designů, takže určitě ano. Obvykle mají takové rolety hliníkové či plastové lamely, případně screenové látky, které se navíjejí do kazety.

Kromě jejich primární funkce, kterou je stínění, však slouží také jako krunýř, který ochrání váš dům před případnými zloději. A když jsou zataženy, výrazným způsobem snižují hlučnost, což se hodí, když se váš dům nachází blízko rušné cesty.

Se žaluziemi získáte schopnost plynulé regulace světla

Kvalitní vnější žaluzie mají oproti roletám výhodu, že dokáží plynule regulovat světlo důmyslným systémem naklápění lamel. Samozřejmostí je, že můžete okno i naprosto zatemnit. I při vnějších žaluzií se nemusíte bát, že byste po designové stránce nenašla ty pravé, z široké nabídky barev a tvarů a velikostí lamel si určitě vyberete.

Stejně jako vnější rolety i žaluzie účinně přispívají k příjemnému klimatu ve vašem interiéru. Nejen tím, že během letních veder zastíníte slunce, které by ještě více vyhřálo vaši domácnost, ale i tím, že odrážejí sluneční paprsky už venku a ty tím pádem vůbec neproniknou dovnitř. Ten rozdíl oproti vnitřním žaluziím pocítíte, jakmile začnou první letní vedra.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram