Jsme v ohrožení: Pohltí nás elektrosmog?

Není ho slyšet, vidět a jen několik senzibilních lidí ho dokáže vnímat. Setkáváme se s ním denně – doma, v práci, v autě, ale i venku. Je naší běžnou součástí, a přitom si moc neuvědomujeme, jak nás ohrožuje! Elektromagnetický smog, elektrosmog nebo EMS můžeme klidně nazvat i tichý nepřítel. Nebo spíše neklidně…

Jaký by byl život bez pračky, mikrovlnné trouby, sporáku, chladničky či oblíbené televize, počítače nebo telefonu? Řekněme si pravdu, neuměli bychom si to ani představit. Tyto výdobytky techniky nám neustále usnadňují přežívání v „betonové džungli“. Ale výsledky výzkumů bijí na poplach! Elektromagnetické záření, které při jejich používání vzniká, má totiž negativní vliv na lidský organismus.

Pojem elektrosmog vznikl v sedmdesátých letech dvacátého století a doslova představuje znečištění elektřinou. Je to vlastně pole elektromagnetických frekvencí, které jsou produkovány elektrospotřebiči, vedeními napětí, mobilními telefony, vysílači mobilních operátorů, rádiovými stanicemi či mikrovlnnými stanicemi.

headphones-791077_1280

Lidský mozek je naladěn podle Země

Frekvence mozku, která řídí naši tvořivost, výkon, stres, úzkost a imunitu, se nějakým způsobem naladila na frekvenci naší planety. Puls Země se stal pulsem našeho života. Profesor R. Wever z Institutu pro fyziologii chování Maxe Plancka zrealizoval výzkum na základě, kterého odhalil neuvěřitelnou spojitost mezi lidským zdravím a přirozenou frekvencí naší planety. Naše planeta má puls, měřitelnou frekvenci, která ovlivňuje život na zemi. Tato frekvence se však za poslední desetiletí narušila elektrosmogem.

Ohrožena je celá biosféra

Skupina pro ochranu proti rádiovým frekvencím v jednom ze svých dokumentů píše, že radiační prostředí se zvýšilo mnoho milionkrát od doby, než to bylo před padesáti lety. To je nesmírně velká změna v prostředí. Úplně potlačila všechny přírodní signály. Dr. Ludwig zjistil, že k tomu, abychom byli v rovnováze, potřebujeme být sladěni se Schumannovou frekvencí.

Schumannova rezonance je označení pro specifickou zvukovou frekvenci s kmitočtem kolem 7.83 Hz (tato frekvence se vyskytuje iu všech savců). Své pojmenování nese po německém fyzikovi a profesorovi Winfriedovi Ottu Schumannovi z Mnichovské Technické univerzity, který ji objevil v roce 1952. Profesor Schumann tehdy předpověděl, že v atmosféře Země – v jakési „dutině“ mezi povrchem země a ionosférou – se nacházejí na ionu.

Podle některých výzkumů se tato frekvence postupně zvyšuje. Vibrace Země (Schumannova rezonance) byly po dlouhou dobu na úrovni v průměru 7,83 Hz. Od roku 1980 vzrostly na úroveň přes 12 Hz. Je možné, že to znamená ohrožení celé biosféry, včetně lidí. Inženýr Lewis B. Hainsworth, byl jedním z prvních vědců, kteří mluvili o tom, že lidské zdraví je spojeno s geofyzikálními parametry planety a toto spojení se děje prostřednictvím Schumannových vln.

Kde všude se nachází?

„Tichý nepřítel“ známý pod zkratkou EMS je těžký, a proto se drží těsně u země, kde se hromadí. Dokáže se nakupit až do výšky jednoho metru. Každý druh elektřiny vyrábí elektrická, magnetická a elektromagnetická pole. V ložnici nám kromě televizoru, radiobudíku, telefonu, nočních lamp, reproduktorů a satelitních přijímačů mohou škodit také kovové části na posteli. O nic lepšího na tom nejsou ostatní místnosti v domácnosti. Kuchyně vede se spoustou spotřebičů: od elektrického sporáku, mikrovlnné trouby, pračky až po myčku, ledničku a mrazničku. V obývacím pokoji máme na seznamu televizor, věž, domácí kino, DVD přehrávač nebo i na první pohled docela neškodné dálkové ovládání. Pracoviště představuje ráj elektrosmogu. Nacházejí se tam totiž počítače, monitory, tiskárny, mobilní a bezdrátové telefony, faxy, wifi či satelitní přijímače.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram