Dámská kola jako skvělý dárek pro ženy i dcery. Kde je koupit levně a kvalitně?

Pro udržení skvělé kondice jsou jízdní kola jako stvořená. Pokud máte doma ženu, dceru nebo třeba sestru, která se snaží být ve formě, řeší kila nabraná přes zimu, nebo chce zpevnit své nohy, ruce a vypracovat si hezký zadek, jsou dámská kola skvělou možností, jak je motivovat ke zdravému pohybu. Vybírat z bohaté nabídky můžete na Bikero.cz, kde najdete obrovskou nabídku jízdních kol pro ně, ale také pro sebe nebo malé děti.

Správné dámské kolo pro každou ženu

Mnohé ženy si mylně myslí, že rozdíl mezi koly dámskými a pánskými je jen ve tvaru rámu kola. Skutečnost je ale jiná. Tělo ženy je anatomicky odlišně tvarované, než to mužské, a tomu se výrobci kvalitních kol plně přizpůsobili. Proto dámské kolo znamená pro ženu v mnohém pohodlnější jízdu. 

Ženy jsou zpravidla menší a lehčí, mají delší nohy a širší pánev. Naopak kratší jsou jejich prsty na rukou, proto jsou nejdůležitější body u kol řešené jinak, než u kol pánských. Odlišnost rámu je nejvíc zřetelná. Rám u dámských kol je kratší s větším slopingem, a tak ženy lépe dosáhnou na řídítka, která jsou rovněž kratší. Sedlo i gripy jsou měkčí, aby se předešlo bolestivým oblakům. Zvýšený představec zase dovoluje stabilnější ovládání kola. Kratší kliky ženám dovolí víc natáhnout nohu při prošlápnutí.

Bikero.cz nabízí dámská horská kola, také dámská krosová a trekingová kola, ale i dámská elektrokola. Seniorce i ženě v nejlepších letech, stejně jako náctileté hravě vyberete model, s nímž bude plně spokojená.

Brašny, s nimiž můžete sbalit vše na delší trasy

Pokud chcete trávit čas na kolech i na dovolené nebo se společně vydat na celodenní výlet, zaměřte pozornost i na brašny na kolo Topeak. Na nářadí, které se hodí mít pro každý případ stále u sebe, postačí mini brašna pod sedlo, ovšem pro úschovu věcí na delší trasu zvolte např. TOPEAK brašnu na nosič MTX TRUNK Bag DX. Je skladná, nezavazí, pojme mnohé a výborně „sedí“.

S výběrem kol, ale i příslušenství, vám rádi poradí na Bikero.cz. Podívejte se na širokou nabídku všeho, co cyklisté pro svůj spokojený život potřebují. 

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram