Co všechno vám může bránit v tom, abyste se dobře vyspali?

Spánek je pro naše tělo velmi důležitý, nicméně stále více lidí se trápí s nespavostí. Někdy si ale neuvědomujeme, že právě nezdravými návyky a nevhodným vybavením ložnice negativně ovlivňujeme kvalitu našeho spánku. Co všechno vám může bránit v tom, abyste se dobře vyspali?

Kvalitní matrace

Váš spánek může výrazně ovlivnit i špatnou matraci. Třeba ho tedy nahradit za nový, kvalitní.

V současnosti je velký zájem o kvalitnější zdravotní matraci, která je vyrobena z kvalitních materiálů, je antialergická a dostatečně odvětrávaná, aby se v matraci nerozmnožily plísně.

Objednat novou zdravotní matraci lze iz pohodlí domova. Třeba však znát rozměry postele a tomu přizpůsobit rozměr matrace.

Slabá péče o matraci

Kromě kvality matrace může váš spánek narušovat také slabá péče o tuto důležitou část postele. Matrace, ať už se jedná o matrace 90×200, nebo 180×200, by měly být pravidelně větrány, čištěny a měly by se speciálními nástavci i vysávat. Pokud jste silná alergička nebo váš partner či děti mají silnou alergii na prach a roztoče, právě prach a roztoče přítomné v matracích mohou narušovat jejich spánek.

Pečujte proto o matrace důkladně. Vždy při převlékání povlečení a plachet nezapomínejte matrace vyvětrat a vysát. Na povrchu matrace se zachycuje prach a zbytky kůže, které jsou mimochodem živnou půdou pro roztoče.

Vydýchaný, přehřátý vzduch a přetopená ložnice

Teplota a vlhkost ovlivňují kvalitu našeho spánku, ať si to uvědomujeme, nebo ne. Doporučujeme vám proto ložnici důkladně větrat. V zimě doporučujeme nárazové větrání vícekrát za den. V létě se doporučuje hlavně brzy ráno, kdy jsou teploty ještě relativně nízké a do ložnice si tak nepustíme vyhřátý vzduch.

V zimě, resp. během celé topné sezóny, bychom neměli ložnici příliš přetápět. Příliš suchý vzduch bude vysoušet vaše sliznice, což vám způsobí potíže s dýcháním a navíc vaše nosní dutiny tak budou náchylnější k virovým onemocněním.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram